Особливості виробництва, зберігання дерев'яних підвіконь
Думка, що дерев'яні підвіконня неактуальні в століття високих технологій, не має під собою ніяких підстав.
Швидше навпаки - дерев'яне підвіконня стало найбільш стильним і практичним предметом інтер'єру, його все частіше вибирають для обробки. Тому виробництво дерев'яних підвіконь сьогодні затребуване і його технологічні особливості цікавлять багатьох.
Виробництво дерев'яних підвіконь.
З двох існуючих варіантів виготовлення підвіконь обидва гідні уваги. Перший, найбільш екологічний і натуральний, коли береться масив дерева, сушиться і на спеціальному обладнанні з нього вирізають підвіконня. Другий же складніший технологічно - кілька шарів висушеної деревини склеюють між собою, щоб отримати готовий виріб. Таке підвіконня не боїться перепадів температури і залишається в первісному вигляді довгі роки. Але є загальні процеси, обов'язкові в обох випадках.
Будь-яку деревину, незалежно від її породи, обов'язково піддають спеціальній обробці. Сушіння, просочування антисептичним складом, а також антипіренами, обов'язкові при будь-якої технології. Все це дозволяє експлуатацію підвіконня в будь-якому кліматі, при будь-якої вологості, зміну температури і т.д.
Заключним етапом є нанесення на вже готовий виріб лаку або фарби. Якщо ж беруться цінні породи деревини, то підвіконня натирається маслами або воском для того, щоб підкреслити виразну структуру деревини.
Самим практичним і вигідним за вартістю є підвіконня з хвойних порід деревини. Естетична складова при цьому не страждає, а довговічність не залишає сумнівів. Таке підвіконня легше піддається реставрації і легко можна змінити його колір, просто перефарбувавши. Крім того, демократична ціна залишає позаду багато інших варіанти.
Правила зберігання та експлуатації дерев'яних підвіконь.
Для того, щоб будь-які пиломатеріали, в тому числі і дерев'яного підвіконня, зберігалися без змін до того часу, поки будуть встановлені, ще в упакованому вигляді, слід дотримуватися кількох нескладних правил. Надійно захистіть їх від вологи, для чого складіть їх або в провітрюваному приміщенні, або під навісом. Головне, щоб вони не лежали щільно один до одного, перекладіть їх прокладками.
Для того, щоб вони служили довгий час, за ними потрібно доглядати відповідним чином. Ключові правила використання допоможуть вам радіти своєму придбання багато років. Не допускайте сильного намокання дерев'яного підвіконня, регулярно відкривайте його лаком або фарбою, повторюючи таку процедуру кожні 2-5 років, не використовуйте агресивні миючі засоби, не ставте гарячі предмети на підвіконня і не кидайте на нього важкі гострі предмети.