• Брус
  Брус

  Пиленный брус – один из самых распространенных и востребованных пиломатериалов. Объясняется это его невысокой ценой и широтой применения.

 • Вагонка
  Вагонка

  Самой большой популярностью при проектировании отделочных работ практически любых поверхностей заслуженно пользуется вагонка деревянная.

 • Блок хаус
  Блок хаус

  Блок-хаус, как и любой профиль из дерева – это отличный тепло- и звукоизолятор,отлично сочетающиеся практически с любыми стилистическими решениями.

тел: (050)266-12-57,

       (063)704-47-60

Lesprom411@gmail.com

м. Київ,вул. 69 Садова
Осокорки

Працюємо:
Пн-Пт. з 8 до 17
Сб. з 8 до 15
Нд. вихідний

З

а

л

и

ш

и

т

и

 

з

а

я

в

к

у

УТОЧНИТИ НАЯВНІСТЬ ТА ІНТЕРЕСУЮЧУ ВАС ІНФОРМАЦІЮ МОЖЕТЕ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ МОЖЕ НЕ БУТИ ТОМУ ПРОСИМО ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ВАЙБЕР ЗА НОМЕРАМИ НИЖЧЕ:
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ

Монтаж планена. Обшивка фасаду косим планкеном.

Якщо ви перед собою поставили завдання обшити планкеном фасадні частини будинку, то знайте, у вас є кілька варіантів. І тут ваше рішення буде залежати від того, яким ви бачите кінцевий результат.

 

У чому перевага планку перед іншими пиломатеріалами?

Головною перевагою для планкена стала відсутність системи з'єднання «шип-паз». На відміну від вагонки або блок-хауса, таке кріплення не притаманне і дає свої позитивні моменти. Які саме? Все дуже просто! Сполучені між собою дошки такою технологією міцно закріплені між собою, а значить, залежать один від одного. На відкритому повітрі під впливом зовнішнього середовища матеріал розширюється, що призводить до його деформації. Дошку може повести і геометрія всій поверхні буде порушена.

Планкен, який кріпиться без щільного прилягання дощок, і на відстані 3-5 мм, дає можливість фасаду дихати, деревина переносить перепади температури і вологості практично без змін. Саме тому планки просто незамінний при обробці фасадів.

«Американка». Відкритий і закритий спосіб кріплення скошеного планку.

Вибираючи технологію монтажу, визначитеся, який зовнішній вигляд вас цікавить і вже потім вирішуйте. Один з найпопулярніших і сучасних вважається «ялинка» або «американка». Він має таку назву тому, що дошки кріпляться внахлест одна на іншу, створюючи красиву поверхню «ялинкою». При цьому між дошками є невидимі вентиляційні зазори, завдяки яким стіна будинку буде дихати і при цьому не деформувати дерев'яне покриття.

Косий планкен, який використовується в такому монтажі, має профіль у вигляді паралелограма. Закріплена один над одним, внахлест на 3-5 мм, така дошка дозволяє воді спокійно стікати по поверхні і не потрапляти прямо на фасад. Це збільшує термін служби планку, стінового матеріалу і створює додаткову можливість вентиляції.

Таким чином, дошка може кріпитися закритим і відкритим способом. Тобто кріпильні елементи будуть або заховані, або видно на поверхні матеріалу. Другий варіант простіший, для нього знадобитися гарне кріплення з антикорозійним покриттям. Такі саморізи будуть видні на поверхні планки, додадуть зовнішнім виглядом високої міцності і креативності.

У першому ж випадку кріплення повністю закрито і проводиться зі зворотного боку планки. Один з його видів - «змійка», який полягає в тому, що проводиться за допомогою спеціально кріплення, що представляє собою металеву перфоровану планку з отворами під саморізи. Вона кріпиться на тильну сторону матеріалу на однаковій відстані одна від одної, а потім на обрешітку разом з планкеном на стіну.

Етапи кріплення скошеного планкена по закритій технології.

За допомогою всього двох послідовних етапів можна легко провести монтаж.

 1. Розмітка. Для виконання цього етапу потрібно розкласти планкен на землі, в точності дотримуючись усіх розміри стіни і майбутнє його розташування. По суті готується форма майбутньої обшивки. На дошках малюють розмітку для обрешітки, кріплень відповідно до розмірів.
 2. Монтаж. На цьому етапі спочатку приступають до кріплення саморізами металевих елементів, згідно викрійками, зроблених раніше. Потім косою планкен кріплять до обрешітки стіни через отвір в кріпленнях. Кожну наступну дошку кріплять так, щоб кінець кріплення без отвору для самореза можна було завести в щілину між латами і планкеном. Так він буде тримати дошку.

Коли роботи закінчені, в обов'язковому порядку проводять обробку антипіренами і протигрибковими препаратами. Так ваш фасад буде виглядати красиво і акуратно довгий час!

Поради професіоналів з монтажу планкена

Провести оздоблювальні роботи за допомогою планкена - робота не складна. Якщо ви вмієте тримати в руках шуруповерт, знайомі з властивостями деревини і маєте уявлення, як з нею працювати, то це виявиться простим процесом. Але забезпечення довговічності вимагатиме виконання деяких умов. А саме:

 • Розміщуйте дошки на невеликій відстані один від одного, щоб під час використання, коли вони розбухнуть від вологи, не деформувалося покриття.
 • Чорні саморізи, якими ви кріпили дошки, можуть поржавіти і зіпсувати зовнішній вигляд. Для запобігання цьому захистіть кріпильні елементи шпаклівкою по дереву.
 • Захистіть обробку за допомогою спеціальних покриттів від впливу зовнішнього середовища.
 • Якщо у вас немає планкена тієї довжини, яка покриє всю довжину стіни, то не потрібно в одному і тому ж місці стикувати відрізки. Робіть це на різних місцях через одну дошку. Так буде набагато естетичніше.
 • Якщо ви вирішили зробити одночасно з обробкою утеплення будинку, то не витрачайте гроші на пароізоляцію і гідроізоляцію. Деревина прекрасно «дихає», а технологічні зазори повністю перекривають краю косого планку, тому вода під них не потрапляє.

Сподіваємося, що скориставшись рекомендаціями наших майстрів, ви проведете оздоблювальні роботи свого будинку на вищому рівні!

FaLang translation system by Faboba
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ
УТОЧНИТИ НАЯВНІСТЬ ТА ІНТЕРЕСУЮЧУ ВАС ІНФОРМАЦІЮ МОЖЕТЕ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ МОЖЕ НЕ БУТИ ТОМУ ПРОСИМО ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ВАЙБЕР ЗА НОМЕРАМИ НИЖЧЕ:
тел: +38-050-266-12-57
тел: +38-063-704-47-60