• Брус
  Брус

  Пиленный брус – один из самых распространенных и востребованных пиломатериалов. Объясняется это его невысокой ценой и широтой применения.

 • Вагонка
  Вагонка

  Самой большой популярностью при проектировании отделочных работ практически любых поверхностей заслуженно пользуется вагонка деревянная.

 • Блок хаус
  Блок хаус

  Блок-хаус, как и любой профиль из дерева – это отличный тепло- и звукоизолятор,отлично сочетающиеся практически с любыми стилистическими решениями.

тел: (050)266-12-57,

       (063)704-47-60

Lesprom411@gmail.com

м. Київ,вул. 69 Садова
Осокорки

Працюємо:
Пн-Пт. з 8 до 17
Сб. з 8 до 15
Нд. вихідний

З

а

л

и

ш

и

т

и

 

з

а

я

в

к

у

УТОЧНИТИ НАЯВНІСТЬ ТА ІНТЕРЕСУЮЧУ ВАС ІНФОРМАЦІЮ МОЖЕТЕ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ МОЖЕ НЕ БУТИ ТОМУ ПРОСИМО ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ВАЙБЕР ЗА НОМЕРАМИ НИЖЧЕ:
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ

Види класифікацій пиломатеріалів.

Що таке пиломатеріали? Зазвичай під цим терміном маються на увазі різні продукти розпилу, які виходять в результаті оброблення на частини вихідного матеріалу - цілого колоди. Існує кілька основних видів класифікації пиломатеріалів в залежності від ознаки, за якими вони поділяються. Хоча цією інформацією користуються в основному фахівці, все ж корисно буде перед покупкою матеріалу ознайомитися з основними термінами і параметрами, щоб розуміти, про що йде мова, і вірно зорієнтуватися при виборі деревини.

Класифікація пиломатеріалів за поперечним перерізом.

При розгляді поперечного перерізу зазвичай звертається увага на його розміри і співвідношення сторін. За цими ознаками пиломатеріали поділяються на такі види:

 • Брус. До цієї категорії відноситься матеріал квадратного або прямокутного перетину стороною від 10 см і більше та співвідношенням сторін не більше ніж один до двох.
 • Дошка. Так називається пиломатеріал прямокутного перерізу товщиною від півтора до 10 см і шириною, що перевищує товщину більше ніж у два рази.
 • Брусок. Як видно з назви, це зменшений варіант бруса - з тими ж пропорціями товщини і ширини не більше ніж в два рази і з товщиною менше 10 см.
 • Обапол. Оскільки колода має круглий перетин, а дошки і бруси - прямокутне, при розпилі по краях залишаються сегменти з одній прямій і однієї округлої стороною. Ця частина і називається обапол.

У деяких класифікаціях згадуються ще такі терміни як планка та рейка - деталі прямокутного перетину, але занадто плоскі або вузькі, щоб вкластися в нормативи для дошки або бруска.

Класифікація пиломатеріалів за видом обробки.

Залежно від форми розпилу пиломатеріали поділяються на три види:

 • обрізні - з бічними крайками, обробленими так само чисто, як і інші грані.
 • необразне - з необробленими бічними крайками, що зберегли природний вигляд поверхні колоди.
 • односторонньо-обрізні - з одного необробленої бічною кромкою.

Класифікація пиломатеріалів за ступенем обробки

Залежно від подальшої обробки після розпилу розрізняються стругані і нестругані пиломатеріали.

 1. нестругані, як випливає з назви, що не піддаються додатковій обробці і всі їхні межі залишаються в природному вигляді.
 2. стругані пиломатеріали відрізняються тим, що всі або частину їх граней піддаються шліфовці на строгальном або фрезеровочного обладнанні. Стругані дошки в свою чергу поділяються на:
 3. плоско стругані - у яких всі грані оброблені гладко;
 4. шпунтовані - мають з одного боку виїмку, а з іншого паз;
 5. фігурно стругані - мають крім виїмки і паза доріжки на плоскій стороні. До таких належить, наприклад, популярна нині вагонка, широко використовувана для обробки стін.

Фігурно струганий можуть бути і бруски, також використовуються для оздоблювальних робіт (перила, плінтуса, лиштви).

Класифікація пиломатеріалів по сортності деревини.

За якісними ознаками деревина підрозділяється на чотири сорти - в першого по четвертий, або в європейській системі - Extra, A, B і C.

 • Extra - добірна деревина без вад, яка використовується в машинобудуванні.
 • Сорт А - якісні матеріали без тріщин і отворів від сучків, без ознак пошкоджень (механічних, від комах або грибків, від несприятливих умов і т.д.). Використовуються для обробки будівель і виробництва меблів.
 • Сорт В - пиломатеріали, які мають незначні тріщини і сучки діаметром до 2 см. Використовуються у виробництві меблів для виготовлення деталей внутрішніх конструкцій або прихованих під оббивкою.
 • Сорт С - матеріал низької якості, використовується для тимчасових споруд (опалубка, тимчасові огорожі) і виготовлення ящиків.

Інші види класифікації пиломатеріалів.

За породам дерева пиломатеріали можуть бути з деревини хвойних або листяних порід. До хвойних належать сосна, ялина, модрина, ялиця, кедр. До листяних - дуб, бук, ясен, липа і багато інших.

Класифікація по напрямку розпилу враховує відношення розпилу до розташування річних кілець дерева. Згідно з цією класифікацією розпил буває поперечний - поперек волокон, радіальний - перпендикулярно лініями річних кілець, і тангенціальний - по дотичній до цих ліній.

Класифікація за розташуванням відносно центру колоди розділяє дошки на серцевинні, центральні і бічні. Серцевинні дошки містять серцевину колоди, що негативно позначається на їхній якості. Центральні виходять шляхом розпилу серцевини вздовж, їх якість трохи вище. Найякісніші - бічні дошки, що не містять серцевини.

Вибираючи матеріали для покупки, важливо перш за все чітко визначитися, для чого вони будуть використовуватися. Товсті міцні бруси необхідні для несучих конструкцій, дошки - для обробки підлоги і стін, планки і рейки - для допоміжних і декоративних робіт. Міцні хвойні породи дерева підійдуть для багатьох цілей, але слід пам'ятати, що при нагріванні вони виділяють смолу. Слід звертати увагу і на якість деревини, щоб будівля, яке ви побудуєте, служило довго і не вимагало ремонту.

Детальніше дізнатися про сучасні пиломатеріалах і придбати якісну деревину ви можете на сайті компанії «Леспром».

FaLang translation system by Faboba
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ
УТОЧНИТИ НАЯВНІСТЬ ТА ІНТЕРЕСУЮЧУ ВАС ІНФОРМАЦІЮ МОЖЕТЕ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ МОЖЕ НЕ БУТИ ТОМУ ПРОСИМО ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ВАЙБЕР ЗА НОМЕРАМИ НИЖЧЕ:
тел: +38-050-266-12-57
тел: +38-063-704-47-60