• Брус
  Брус

  Пиленный брус – один из самых распространенных и востребованных пиломатериалов. Объясняется это его невысокой ценой и широтой применения.

 • Вагонка
  Вагонка

  Самой большой популярностью при проектировании отделочных работ практически любых поверхностей заслуженно пользуется вагонка деревянная.

 • Блок хаус
  Блок хаус

  Блок-хаус, как и любой профиль из дерева – это отличный тепло- и звукоизолятор,отлично сочетающиеся практически с любыми стилистическими решениями.

тел: (050)266-12-57,

       (063)704-47-60

Lesprom411@gmail.com

м. Київ,вул. 69 Садова
Осокорки

Працюємо:
Пн-Пт. з 8 до 17
Сб. з 8 до 15
Нд. вихідний

З

а

л

и

ш

и

т

и

 

з

а

я

в

к

у

УТОЧНИТИ НАЯВНІСТЬ ТА ІНТЕРЕСУЮЧУ ВАС ІНФОРМАЦІЮ МОЖЕТЕ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ МОЖЕ НЕ БУТИ ТОМУ ПРОСИМО ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ВАЙБЕР ЗА НОМЕРАМИ НИЖЧЕ:
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ

Як визначити якість обрізного пиломатеріалу?

Житло - одна з найбільш нагальних потреб для людини. Кожному хотілося б мати власну оселю, яке не тільки захистить від холоду, дощу і вітру, а й буде радувати око і створювати затишок, в якому буде зручно жити і ростити дітей.

Облаштувати під свої потреби і відповідно до своїх уподобань можна і типову квартиру, але майже всі, хто має можливість, намагаються обзавестися власним будинком, який можна побудувати з нуля за індивідуальним проектом або купити і обробити на свій смак. І в тому, і в іншому випадку виникає необхідність придбання великої кількості дерева. Навіть якщо сам будинок будується не з колод, а з цегли, бетону та інших сучасних матеріалів, дерево все одно необхідно для обробки підлоги, стін і інтер'єру та облаштування прибудинкової території.

 

Що таке обрізні пиломатеріали?

Сучасний ринок пиломатеріалів пропонує широкий вибір всіх необхідних видів і сортів виробів і матеріалу, зорієнтуватися в якому для непрофесіонала може виявитися складно. Перш за все бажано познайомитися з термінологією, щоб покупець міг розуміти, про що говорять фахівці і виразно пояснити свої потреби.

Зазвичай для будівництва та оздоблення використовуються обрізні пиломатеріали. Так називаються деталі чіткого прямокутного перетину, пропиляні з усіх боків і не мають залишків бічній частині дерева на гранях. Це може бути товстий і міцний брус, який використовується в несучих конструкціях, або плоска широка дошка, яка застосовується для настилу підлог і оздоблення стін, а також тонкі планки і рейки для оздоблювальних робіт.

Щоб правильно вибрати матеріал, слід чітко визначитися, для якої задачі він буде використовуватися і якими властивостями він для цього повинен володіти, а також, яка якість для цього потрібно.

Від чого залежить якість пиломатеріалів?

При визначенні якості слід звертати увагу на наступні параметри:

 1. Порода. Різні породи дерева мають різні якостями і застосовуються для різних завдань. Більш цінні, як наприклад дуб або бук, відрізняються високою міцністю, довговічністю і стійкістю до навантажень, але при цьому відповідно коштують. Найбільш поширена в наших краях сосна набагато дешевше, але її якість цілком достатньо для задач будівництва та оздоблення.
 2. Форма і розміри. При покупці пиломатеріалів слід упевнитися, що їх розміри відповідають заявленим і не відрізняються всередині однієї партії. Якщо дошки будуть відрізнятися від стандарту за розміром, виникнуть складності з їх підгонкою один до одного. Також слід звернути увагу на форму. Якісна дошка повинна в перерізі мати форму рівного прямокутника на всій протяжності. Якщо краї дошки вигинаються в одну сторону, утворюючи півколо, або в різні зразок пропелера - це показник неякісного матеріалу. Криві дошки не годяться для оздоблювальних робіт, так як погано піддаються підгонці і псують зовнішній вигляд.
 3. Вологість. Деревина може бути висушеної або з природною вологістю. Добре висушена деревина вище за якістю, але необхідно упевнитися, що вона не пересушена. Пересушена деревина буде тріскатися і кришитися, що ускладнить роботу з нею. Також слід враховувати, що деревину при зберіганні просочують антисептичними розчинами - це вберігає її від ураження грибком і паразитами.
 4. Сортность. За європейською класифікацією деревина ділиться на чотири сорти - Extra, A, B, і C. Для будівництва та оздоблення приміщень зазвичай використовується сорт А, в якому допускається наявність сучків діаметром до 1мм, але не гнилих і не випали. Інших дефектів деревина цього сорту мати не повинна.

Можливі дефекти деревини.

Вибираючи пиломатеріали при покупці слід уважно оглянути їх на предмет дефектів, що знижують якість і сортність деревини. Найбільш широко поширені дефекти це:

 1. Суки. Сучок - це залишилася в деревині стовбура частина гілки, яка росла в цьому місці за життя дерева. Оскільки дерев без гілок не буває, сучки практично завжди присутні в пиломатеріалах, і їх допустиму кількість і розмір регламентується різними нормативними документами при визначенні сортності. Якщо сучок невеликого розміру і щільно вріс в тканину деревини, це незначний дефект, допустимий для якісного матеріалу. Бути пильними слід, якщо сучків багато на одній дошці, якщо сучок чорного кольору - це означає, що він згнив, а також якщо сучок випав і на його місці зяє отвір. Такі дефекти значно погіршують міцність матеріалу і знижують його сортність.
 2. Тріщини. Тріщини можуть виникати як при житті дерева, так і в процесі неправильної сушки. Як і сучки, це природний дефект, повністю уникнути якого неможливо, тому при визначенні якості враховується їх кількість, довжина і глибина. Допустимі параметри для кожного сорту докладно розписані в нормативних документах.
 3. Враження гнилизною, грибком і паразитами. Такі дефекти легко помітні візуально - уражену ділянку відрізняється від здорової деревини кольором і структурою. При виявленні подібних дефектів пиломатеріали підлягають відбракування.

Такі загальні рекомендації для визначення якості обрізних пиломатеріалів. Для більш детального розгляду питання при покупці може знадобитися допомога фахівця. Можливо, корисним в цьому відношенні може бути сайт компанії «Леспром», на якому можна отримати корисну інформацію та придбати якісні пиломатеріали.

FaLang translation system by Faboba
ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ
УТОЧНИТИ НАЯВНІСТЬ ТА ІНТЕРЕСУЮЧУ ВАС ІНФОРМАЦІЮ МОЖЕТЕ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ, У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ МОЖЕ НЕ БУТИ ТОМУ ПРОСИМО ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ВАЙБЕР ЗА НОМЕРАМИ НИЖЧЕ:
тел: +38-050-266-12-57
тел: +38-063-704-47-60