Як провести ремонт дерев'яного підвіконня?
Дерев'яний підвіконня багато хто вважає заслужено єдиним правильним вибором.
І не можна їх дорікнути в неправоті. Тому що більш екологічного, натурального, з хорошою теплоізоляцією і красивого підвіконня ви не знайдете. Регулярний догляд і правильний ремонт дадуть дерев'яному підвіконню надзвичайне довголіття. Але в той же час якщо дерев'яний підвіконня все ж пошкодився від зовнішніх впливів, тобто способи усунути пошкодження без сліду. Як? Читайте в нашій статті.
Основними характерними вадами на поверхні дерев'яного підвіконня можуть бути тріщини, вм'ятини або гниття деревини. усунути такі дефекти ви можете самі без залучення професіоналів.
Тріщини або розтріскування дерев'яного підвіконня. Зазвичай це відбувається через пересихання деревини, внутрішні волокна вступають в конфронтацію із зовнішніми і масив дерева «рветься» в місці найбільшого напруження. Для того, щоб тріщина не псувала зовнішній вигляд підвіконня і не провокувала його руйнування, варто їх зашпаклювати. Для цього придбайте наступні засоби та інструменти: шпаклівка для деревини (бажано водостійка), дротяна щітка, розчинник, наждачний папір і фарба або лак.
Для початку очистіть підвіконня від пилу і бруду. Потім від старої фарби або лаку за допомогою розчинника. Тріщина на дерев'яному підвіконні стане добре видно, зачистите її наждаком і дротяною щіткою. Потім просто зашпаклюйте тріщину і після висихання зашкурьте і пофарбуйте підвіконня. Після цих нехитрих дій він буде виглядати як новий.
Вм'ятини на дерев'яному підвіконні. Упустили щось важке? Розбилася скляний посуд об дерев'яний підвіконня? Буває ... Спокійно, вм'ятину можна усунути. Для цього приготуйте: дриль, лобзик, клей, розчинник, наждак, дерев'яний Чопик, молоток і фарбу або лак. У місці вм'ятини висвердлите отвір, потім по його діаметру виріжте дерев'яний Чопик і забийте його в цей отвір, попередньо намазу клеєм. Все, вм'ятини більше немає. Залишилося зашкуріть виступаючі краї деревини і пофарбувати підвіконня.
Якщо підвіконня вже почав частково гнити, то його також можна повернути до життя, хоча й трохи складніше. Оцініть масштаби катастрофи за допомогою гострого ножа. Якщо всередині не відчувається опору, то всередині вже гнила деревина і її потрібно замінити. Далі діємо як у попередньому випадку: вирізаємо Вигніть частини і замінюємо їх новими, підганяючи їх впритул. Закріплюйте їх за допомогою гвинтів, а в кінці також отшкурьте, зашпаклюйте і пофарбуйте.