Застосування дерев'яної вагонки!
Цільове застосування дерев'яної вагонки як облицювального матеріалу досить широко -
внутрішня або зовнішня обробка стін лазні, дачі, житлового будинку, підшитий або облицювання фронтону. Якщо для роботи ви вибрали саме цей матеріал, то потрібно прислухатися до рекомендацій по її вибору. Тут важливі три критерії:
- порода деревини,
- перетин облицювальної дошки,
- якість.
Залежно від цільового використання та естетичних вимог кожен покупець вибирає потрібну породу деревини. Це можуть бути липа, осика, модрина, ялина, сосна. Звернувшись в будівельну компанію, ви зможете отримати консультацію професіоналів про породу, постачальників або магазинах, де можна дістати потрібний матеріал.
Після вибору породи деревини для вагонки, слід звернути увагу на перетин облицювальної дошки. У випадку з таким матеріалом, як вагонка дерев'яна, ми маємо справу з трьома параметрами: товщина (в міліметрах), ширина і довжина дошки. Причому останній параметр не дуже важливий для нас. Адже, заміривши обшивають площу, ви дізнаєтеся потрібну вам довжину. У продажу матеріал зазвичай має градацію по довжині через кожні 10 см. Від передбачуваного навантаження на обшивальну дошку залежить її товщина. Оскільки під неї часто укладають утеплювач, то і дошку потрібно брати товстіший. Особливо якщо це стосується обшивки стелі. Варто відзначити, що брати матеріал товщі 16 мм не варто. Вибір ширини залежить лише від естетичних вимог покупця. Нагадаємо тільки, що маленькі по площі стіни не вимагають широких дощок.
Вибирати якісну деревину, після того, як ви визначили потрібні параметри і породу, бажано самостійно. На сьогодні існує безліч корисної інформації, спеціальних магазинів або ринків з продажу пиломатеріалів. Вологість дошки - перше, що потрібно перевіряти. У кожного поважаючого себе продавця є вологомір. Виберіть кілька дощок у штабелі і попросіть продавця виміряти їх вологість. Вологість до 7% вважається ідеальною. Ну, хоча б, не переступати межу 10%. Після цього перевірте стиковку по всієї необхідної вам довжині окремих дощок. Наявність нестиковок або шаблеподібних вигинів свідчить про дефекти верстата, на якому була виготовлена вагонка дерев'яна або про неправильне зберігання виробів. Під час перевірки стикування зверніть увагу і на зовнішній вигляд вагонки. Наявність сучків і якість стружки також визначають її якість. Залежно від наявності сучків матеріал підрозділяється на 4 класи, і вам вибирати - що вам більше підійде.