Вагонка дерев'яна зовнішня. Як її обробити для довгої служби?
Обшивши свій будинок дерев'яною вагонкою, ви приймаєте правильне рішення.
Цей екологічний, гарний і відносно недорогий матеріал здатний перетворити будь-яке житло в прекрасний терем. Але для того, щоб максимально зберегти його природну красу варто правильно обробити поверхню дерев'яної вагонки. Як це зробити грамотно, і яких принципів варто дотримуватися, читайте в нашому матеріалі.
Підготовка - важливий етап.
Перед фарбуванням для кращого зчеплення кошти з поверхнею деревини, варто ретельно обробити дерев'яну вагонку: видаліть пил за допомогою щітки, цвіль обробіть спеціальними антисептиками, смолу зчистіть залізним шпателем. Якщо на поверхні є залізні капелюшки цвяхів або шурупів, то загрунтуйте їх спеціальним засобом для металу. Потім залиште дерев'яну вагонку в спокої і дайте їй гарненько висохнути. Якщо немає можливості зробити це природним шляхом (не дозволяє погода), то накрийте будинок плівкою з вентиляційними отворами, а коли знову засвітить сонечко зніміть «ковдрочку». Якщо ж деревина має високу вологість, то просто обробіть її складом грунтовки антисептиком і залиште, поки не висохне при сприятливих погодних умовах.
Фарбуємо дерев'яну вагонку зовнішню.
Існує кілька видів покриттів для цієї мети:
- Антисептик - здатний проникнути глибоко в структуру деревини (до 7 мм) і надійно захистити її поверхню від атмосферного впливу, грибків і шкідників. Існують покривні і лессирующие антисептики. Лессірующіе мають прозору структуру і зберігають дерев'яну вагонку в її природній красі, при цьому тільки підкреслюючи її. Покривні ж зберігають тільки рельєф. Але приховують при цьому особливості фактури дерева.
- Акрилатна фарба - атмосферостійкі, відмінно зберігають свій колір і блиск, а також дають можливість вільного дихання дерева, що робить будинок «дихаючим». Завдяки Акрилат така фарба не тріскається, а деформується разом з деревиною.
- Масляна фарба - класично варіант атмосферостійкого покриття. Вона вбирається в деревину і не гірше акрилатов або антисептиків оберігає від пошкоджень. Але її головним недоліком є те, що вона довго сохне: від 24 годин і довше. Також олійна фарба з часом вигоряє і вимагає регулярного оновлення.
Зрозуміло, що будь-яке покриття потребують заміни, але ось через якийсь час? Отже, лессирующие антисептики прослужать близько 5-ти років, а покривний антисептик - до 7-ми років. Хоча сучасна промисловість не стоїть на місці і ця цифра може збільшуватися. Акрілатниє фарби можуть прослужити про 10-ти років без особливих змін свого зовнішнього вигляду. Масляні ж мають термін служби близько 5-6 років. При цьому сильно змінюються з плином часу.
Яке покриття вибрати для вагонки дерев'яної зовнішньої - вибирати вам, але в будь-якому випадку варто враховувати не тільки красу зовнішню вже покритого матеріалу, але і екологічність застосовуваного засоби.